Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 listopada – 6 grudnia 2020 r.

 

Z życia parafii

1. Pierwsza niedziela Adwentu jest niedzielą trzeźwości. Jest to zachęta do podjęcia abstynencji nie tylko dzisiaj, ale również przez cały Adwent.

2. Ze względu na obecną sytuację roraty będą miały wersję hybrydową. Na Mszach św. wieczornych będą nauki dla dzieci, które przyjdą do kościoła. Natomiast dla wszystkich pozostałych dzieci będzie możliwość skorzystania z wersji on-line i rano i wieczorem. Szczegóły dotyczące wersji internetowej dostępne są pod adresem: https://roraty.malygosc.pl/.

3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca, dlatego w piątek i w sobotę po Mszach św. o godz. 7.00 będą nabożeństwa odpowiednio do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Natomiast w czwartek będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. Z okazji wspomnienia św. Barbary zapraszam górników i ich rodziny na Mszę św. w ich intencji w piątek o godz. 9.00.

5. W związku z sytuacją epidemiologiczną młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania również w tym miesiącu nie ma obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w pierwszy piątek. Chętnych zapraszam w tym dniu na Msze św. o 7.00 lub 9.00 rano. Mszy św. wieczornej nie będzie, ponieważ w dniu powszednim ksiądz może celebrować jedynie dwie Msze św.

6. Są już do nabycia opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe – 6 zł, duże – 12 zł).

7. Przypominamy o potrzebie przestrzegania zasad sanitarnych obowiązujących zgodnie z zaleceniami władz państwowych i Kościelnych oraz prosimy o bieżące śledzenie wprowadzanych regulacji oraz dostosowanie się do nich.

8. Przypominamy, że w naszej parafii został ustalony następujący sposób udzielania komunii św. Jeśli jest dwóch rozdzielających komunię św., to do nadzwyczajnego szafarza (p. Jacek) podchodzą osoby przyjmujące komunię św. „do ust”, natomiast do księdza osoby przyjmujące komunię św. „na rękę”. Jeżeli komunię św. rozdziela tylko ksiądz, to najpierw podchodzą osoby przyjmujące ją „na rękę”, a następnie osoby przyjmujące ją „od ust”.

9. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00–17.50, we wtorki od 7.30‑16.00, w  sobotę od 9.00–16.50 i w niedziele pomiędzy celebracjami.

10. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać o tym, jak owocnie przeżyć czas Adwentu. Jest w nim także wywiad z abpem Wiktorem Skworcem. Do tego numeru dołączony jest również kalendarz ścienny ze świętymi na przyszły rok. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, w którym możemy przeczytać o roli Eucharystii w życiu różnych osób. Jest do niego dołączona płyta z piosenkami Magdy Anioł (wśród nich jest tegoroczna piosenka roratnia). Są także „Józefowe wieści”.

11. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta również na potrzeby naszej parafii, a po Mszy zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

Aktualne ogłoszenia 22-11-2020 - 29-11-2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22-29 listopada 2020 r.

 

Z życia parafii

1. Ze względu na obecną sytuację nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy, dlatego zapraszam parafian na Msze św. w czasie których będziemy modlili się o błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Terminy tych Mszy św. są wywieszone w gablotce, są również na stronie internetowej oraz w „Józefowych wieściach”. W skrajnym wypadku będzie jedynie Msza św. Jednak jeżeli sytuacja na to pozwoli po Mszy św. będzie indywidualne błogosławieństwo dla rodzin oraz wspólne kolędowanie.

2. Przypominamy o potrzebie przestrzegania zasad sanitarnych obowiązujących zgodnie z zaleceniami władz państwowych i Kościelnych oraz prosimy o bieżące śledzenie wprowadzanych regulacji oraz dostosowanie się do nich.

3. Przypominamy, że w naszej parafii został ustalony następujący sposób udzielania komunii św. Jeśli jest dwóch rozdzielających komunię św., to do nadzwyczajnego szafarza (p. Jacek) podchodzą osoby przyjmujące komunię św. „do ust”, natomiast do księdza osoby przyjmujące komunię św. „na rękę”. Jeżeli komunię św. rozdziela tylko ksiądz, to najpierw podchodzą osoby przyjmujące ją „na rękę”, a następnie osoby przyjmujące ją „od ust”.

4. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00–17.50, we wtorki od 7.30‑16.00, w  sobotę od 9.00–16.50 i w niedziele pomiędzy celebracjami.

5. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać o sądzie ostatecznym, a także z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Cecylii jest parę artykułów poświęconych roli muzyki w życiu człowieka. Są także artykuły poświęcone bieżącym wydarzeniom (raport w sprawie kard. McCarricka, marsz niepodległości, szczepionka na COVID-19, itp.). Jest także „Mały Gość Niedzielny”, w którym możemy przeczytać o roli Eucharystii w życiu różnych osób. Jest do niego dołączona płyta z piosenkami Magdy Anioł (wśród nich jest tegoroczna piosenka roratnia). Są także „Józefowe wieści”.

6. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

 

Z życia miasta

7. Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza wszystkich rodziców, dziadków i innych opiekunów tyskich dzieci w wieku późnoprzedszkolnym i szkolnym do udziału w Kreatywnych Mikołajkach. W ramach akcji tyskie dzieci otrzymują niespodziankę od św. Mikołaja i zestawy kreatywne do wykorzystania podczas mikołajkowych warsztatów on-line, które odbędą się 6 grudnia na Facebooku MCK. Szczegóły i zgłoszenia na stronie www.kultura.tychy.pl.
Zapisy prowadzone są do 27 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc. Udział w akcji jest bezpłatny, a projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego dla miasta Tychy na rok 2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15-22 listopada 2020 r.

 

Z życia parafii

1. Przeżywamy dzisiaj rocznicę poświęcenia naszego kościoła i jest to dobry moment, żeby podziękować Wam za troskę o jego funkcjonowanie. Tę wyrażającą się w sposób materialny, ale jeszcze bardziej za Waszą obecność i korzystanie z możliwości spotkania z Jezusem w ciągu dnia, kiedy przechodząc wstępujecie do kościoła, aby się pomodlić. Przy okazji pragnę poinformować, że prace zmierzające do oddania naszego kościoła do użytku zgodnie z przepisami budowlanymi postępują do przodu. Choć tego nie widać na razie na zewnątrz, wprowadzane są wymagania przeciwpożarowe wskazane przez Straż Pożarną.

2. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., które miało być w najbliższy czwartek, ze względu na obecną sytuację nie odbędzie się.

3. W piątek będziemy przeżywali trzeci piątek miesiąca, dlatego po Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

4. Przypominamy o potrzebie przestrzegania zasad sanitarnych obowiązujących zgodnie z zaleceniami władz państwowych i Kościelnych oraz prosimy o bieżące śledzenie wprowadzanych regulacji oraz dostosowanie się do nich.

5. Przypominamy, że w naszej parafii został ustalony następujący sposób udzielania komunii św. Jeśli jest dwóch rozdzielających komunię św., to do nadzwyczajnego szafarza (p. Jacek) podchodzą osoby przyjmujące komunię św. „do ust”, natomiast do księdza osoby przyjmujące komunię św. „na rękę”. Jeżeli komunię św. rozdziela tylko ksiądz, to najpierw podchodzą osoby przyjmujące ją „na rękę”, a następnie osoby przyjmujące ją „od ust”.

6. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00–17.50, we wtorki od 7.30‑16.00, w  sobotę od 9.00–16.50 i w niedziele pomiędzy celebracjami.

7. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy ciekawe artykuły analizujące używany w przestrzeni publicznej język, jest też warty uwagi wywiad z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem, a także akcent tyski, czyli artykuł o parafii bł. Karoliny Kózkówny. Są także „Józefowe wieści”.

8. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).