Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualne ogłoszenia 28-02-2021 - 07-03-2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 lutego – 7 marca 2021 r.

 

Z życia parafii

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki o 17.15 – Droga krzyżowa, a w niedziele o 14.45 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

2. We wtorek o godz. 9.00 rozpoczynamy pracy przystosowujące nasz kościół do przepisów przeciwpożarowych. Jeśli masz czas i chcesz pomóc – przyjdź!

3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca, dlatego w piątek i w sobotę po Mszach św. o godz. 7.00 będą nabożeństwa odpowiednio do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Natomiast w czwartek będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. W związku z sytuacją epidemiologiczną młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania również w tym miesiącu nie ma obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w pierwszy piątek.

5. Została uruchomiona transmisja on-line z naszego kościoła Mszy św. o godz. 11.00 w niedziele i uroczystości. Szczegóły dotyczące możliwości oglądania transmisji zamieszczone są na stronie parafialnej oraz na FaceBooku.

6. Intencje mszalne można zamawiać nie tylko osobiście w kancelarii, ale również po Mszach św. w zakrystii oraz telefonicznie.

7. Przypominamy o potrzebie przestrzegania zasad sanitarnych obowiązujących zgodnie z zaleceniami władz państwowych i Kościelnych oraz prosimy o bieżące śledzenie wprowadzanych regulacji oraz dostosowanie się do nich.

8. Przypominamy, że w naszej parafii został ustalony następujący sposób udzielania komunii św. Jeśli jest dwóch rozdzielających komunię św., to do nadzwyczajnego szafarza (p. Jacek) podchodzą osoby przyjmujące komunię św. „do ust”, natomiast do księdza osoby przyjmujące komunię św. „na rękę”. Jeżeli komunię św. rozdziela tylko ksiądz, to najpierw podchodzą osoby przyjmujące ją „na rękę”, a następnie osoby przyjmujące ją „od ust”.

9. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00–17.50, we wtorki od 7.30‑16.00, w  sobotę od 9.00–16.50 i w niedziele pomiędzy celebracjami.

10. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw, a także o programie ascetycznym dla mężczyzn „Exodus 90”. Jest do nabycia również „Mały Gość Niedzielny”, w którym znajdziemy m.in. informacje o spowiedzi oraz o św. siostrze Faustynie Kowalskiej. Są także „Józefowe wieści”.

11. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary na fundusz misyjny „Ad Gentes”. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

 

Z życia dekanatu

12. W parafii św. Marii Magdaleny odbędą się katechezy ewangelizacyjne. Najbliższa w czwartek (4 marca) o godz. 19.30, a następne we wtorki i czwartki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21-28 lutego 2021 r.

 

Z życia parafii

1. Bardzo dziękuję członkom Żywego Różańca za nowy obrus ołtarzowy przeznaczony na okres Wielkiego Postu.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki o 17.15 – Droga krzyżowa, a w niedziele o 14.45 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

3. Została uruchomiona transmisja on-line z naszego kościoła Mszy św. o godz. 11.00 w niedziele i uroczystości. Szczegóły dotyczące możliwości oglądania transmisji zamieszczone są na stronie parafialnej oraz na FaceBooku.

4. Intencje mszalne można zamawiać nie tylko osobiście w kancelarii, ale również po Mszach św. w zakrystii oraz telefonicznie.

5. Przypominamy o potrzebie przestrzegania zasad sanitarnych obowiązujących zgodnie z zaleceniami władz państwowych i Kościelnych oraz prosimy o bieżące śledzenie wprowadzanych regulacji oraz dostosowanie się do nich.

6. Przypominamy, że w naszej parafii został ustalony następujący sposób udzielania komunii św. Jeśli jest dwóch rozdzielających komunię św., to do nadzwyczajnego szafarza (p. Jacek) podchodzą osoby przyjmujące komunię św. „do ust”, natomiast do księdza osoby przyjmujące komunię św. „na rękę”. Jeżeli komunię św. rozdziela tylko ksiądz, to najpierw podchodzą osoby przyjmujące ją „na rękę”, a następnie osoby przyjmujące ją „od ust”.

7. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00–17.50, we wtorki od 7.30‑16.00, w  sobotę od 9.00–16.50 i w niedziele pomiędzy celebracjami.

8. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym rozpoczyna się cykl rekolekcji wielkopostnych zatytułowany „Któryś za nas cierpiał rany” oparty na przesłaniu Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Są w nim również artykuły poświęcone dobremu przeżyciu postu. Jest do nabycia również „Mały Gość Niedzielny”, w którym możemy przeczytać o spowiedzi oraz o św. siostrze Faustynie Kowalskiej. Są także „Józefowe wieści”.

9. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę, czyli jałmużnę postną. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a po Mszy św. zbiórka na fundusz misyjny „Ad Gentes”. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).