Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualne ogłoszenia 02-08-2020 - 09-08-2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2-9 sierpnia 2020 r.

 

Z życia parafii

1. W tym tygodniu rozpoczną się prace wewnątrz kościoła, dlatego proszę o ostrożność, jeśli będą rozstawione rusztowania lub drabiny. Natomiast w przyszłym tygodniu w poniedziałek i wtorek w godzinach rannych (szczegóły będą podane za tydzień) planowane są prace malarskie w remontowanej salce –osoby chętne do pomocy mile widziane.

2. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca, dlatego w piątek po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dodatkowo w czwartek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

3. W sobotę, 8 sierpnia, planowane są odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną. Osób zapisanych na stałe nie trzeba zgłaszać, natomiast osoby dodatkowe pragnące odwiedzin można zgłaszać po Mszach św. w zakrystii lub telefonicznie do piątku. Początek odwiedzin o godz. 8.00.

4. W miesiącu sierpniu, jak co roku, jesteśmy wezwani do abstynencji od napojów alkoholowych.

5. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy i piątki od 9.00–17.50, we wtorki i czwartki od 7.30‑17.00, w  sobotę od 9.00–16.50 i w niedziele pomiędzy celebracjami oraz do godz. 16.00.

6. Intencje na przyszły rok są przyjmowane w kancelarii. Intencje na bieżący rok można nadal zamawiać nie tylko w  kancelarii, ale również w zakrystii po Mszach św. oraz telefonicznie.

7. Jest do nabycia „Gość Niedzielny”. Możemy w nim przeczytać m.in.: o cechach szczególnych gotyckich katedr wraz z krótką charakterystyką części z nich; warty uwagi jest również artykuł „Zachwyć się Śląskiem”, który przybliża kilka mało znanych, a ciekawych miejsc w naszym regionie. Jest jeszcze parę egzemplarzy „Apostolstwa chorych”, które można wziąć za darmo dla chorych lub starszych osób. Jest również kolejny numer naszych parafialnych „Józefowych wieści”.

8. Bóg zapłać za kolektę na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

 

Rada Dzielnicy

9. Rada Dzielnicy zaprasza na Dzień Seniora, który odbędzie się 6 sierpnia w hotelu „Aros”, początek o godz. 16.30. W programie: kawa, ciasto i koncert operetkowy. Zapisy po mszach św. (sobota i niedziela) w salce pod kościołem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 lipca – 2 sierpnia 2020 r.

 

Z życia parafii

1. W tym tygodniu w remontowanej salce zostanie wykonana pierwsza, zasadnicza, część wylewki nowej podłogi.

2. W tym tygodniu przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca, dlatego po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo do Matki Bożej.

3. W miesiącu sierpniu, jak co roku, jesteśmy wezwani do abstynencji od napojów alkoholowych.

4. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy i piątki od 9.00–17.50, we wtorki i czwartki od 7.30‑17.00, w  sobotę od 9.00–16.50 i w niedziele pomiędzy celebracjami oraz do godz. 16.00.

5. Intencje na przyszły rok są przyjmowane w kancelarii. Intencje na bieżący rok można nadal zamawiać nie tylko w  kancelarii, ale również w zakrystii po Mszach św. oraz telefonicznie.

6. Jest do nabycia „Gość Niedzielny”. Możemy w nim przeczytać m.in.: artykuły o świętych kobietach – o superbabci, czyli św. Annie, o św. Marcie, a także o bł. Mariannie Biernackiej, czyli o teściowej, która oddała życie za synową; natomiast w wakacyjnym cyklu o sanktuariach maryjnych tym razem opisane zostało sanktuarium w Kodniu. Są również dwa numery „Apostolstwa chorych”, które można wziąć za darmo dla chorych lub starszych osób. Jest również kolejny numer naszych parafialnych „Józefowych wieści”.

7. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

 

Rada Dzielnicy

8. Rada Dzielnicy zaprasza na Dzień Seniora, który odbędzie się 6 sierpnia w hotelu „Aros”, początek o godz. 16.30. W programie: kawa, ciasto i koncert operetkowy. Zapisy po mszach św. (sobota i niedziela) w salce pod kościołem.