Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualne ogłoszenia 20-09-2020 - 27-09-2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20-27 września 2020 r.

 

Z życia parafii

1. W ramach prac remontowych zakończyliśmy remont salki pod kościołem wraz z przedsionkiem oraz remont pomieszczenia pod schodami kościoła. Zostały oczyszczone również schody do kościoła. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które w różny sposób zaangażowały się w przeprowadzenie tych prac. Natomiast wciąż jeszcze trwa instalowanie instalacji alarmowej z monitoringiem.

2. W najbliższą sobotę swoje imieniny obchodzi arcybiskup senior Damian Zimoń – pamiętajmy o nim w modlitwie.

3. Przypominamy, że w naszej parafii został ustalony następujący sposób udzielania komunii św. Jeśli jest dwóch rozdzielających komunię św., to do nadzwyczajnego szafarza (p. Jacek) podchodzą osoby przyjmujące komunię św. „do ust”, natomiast do księdza osoby przyjmujące komunię św. „na rękę”. Jeżeli komunię św. rozdziela tylko ksiądz, to najpierw podchodzą osoby przyjmujące ją „na rękę”, a następnie osoby przyjmujące ją „od ust”.

4. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00–17.50, we wtorki od 7.30‑17.00, w  sobotę od 9.00–16.50 i w niedziele pomiędzy celebracjami.

5. Intencje na przyszły rok są przyjmowane w kancelarii. Intencje na bieżący rok można nadal zamawiać nie tylko w  kancelarii, ale również w zakrystii po Mszach św. oraz telefonicznie.

6. Jest do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym możemy przeczytać o próbach rekonstrukcji wyglądu twarzy Jezusa, o sanktuarium w Pszowie, a także o orędziu nadziei Juliany z Norwich. Jest również kolejny numer naszych parafialnych „Józefowych wieści”.

7. Bóg zapłać za kolektę na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

 

Ogłoszenia zewnętrzne

8. Od 11 do 21 września można wziąć udział w głosowaniu na projekty mieszkańców w tyskim Budżecie Obywatelskim. Szczegółowe informacje dostępne są w gablotce.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13-20 września 2020 r.

 

Z życia parafii

1. W poniedziałek będziemy przeżywali święto Podwyższenia Krzyża Świętego z tej okazji zapraszam na katechezę dla dorosłych i młodzieży zatytułowaną: „Historia Krzyża Świętego. Od Jezusa do współczesności”, która rozpocznie się w poniedziałek po Mszy św., czyli ok. godz. 18.45 w salce pod kościołem.

2. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w 3. czwartek września, czyli 17.09. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 a potem przejdziemy do salki pod kościołem. Na spotkanie przychodzimy z wypełnionym zgłoszeniem, które można pobrać w zakrystii lub kancelarii.

3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dlatego po Mszy św. wieczornej w piątek zapraszam na koronkę do Bożego miłosierdzia.

4. W sobotę, 19.09., o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. Przypominamy, że w naszej parafii został ustalony następujący sposób udzielania komunii św. Jeśli jest dwóch rozdzielających komunię św., to do nadzwyczajnego szafarza (p. Jacek) podchodzą osoby przyjmujące komunię św. „do ust”, natomiast do księdza osoby przyjmujące komunię św. „na rękę”. Jeżeli komunię św. rozdziela tylko ksiądz, to najpierw podchodzą osoby przyjmujące ją „na rękę”, a następnie osoby przyjmujące ją „od ust”.

6. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00–17.50, we wtorki od 7.30‑17.00, w  sobotę od 9.00–16.50 i w niedziele pomiędzy celebracjami.

7. Intencje na przyszły rok są przyjmowane w kancelarii. Intencje na bieżący rok można nadal zamawiać nie tylko w  kancelarii, ale również w zakrystii po Mszach św. oraz telefonicznie.

8. Jest do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym możemy przeczytać o tym jak wielką moc ma przebaczanie innym. Jest też artykuł przybliżający Hildegardę z Bingen a także wywiad z Magdą Buczek. Jest również kolejny numer naszych parafialnych „Józefowych wieści”.

9. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

 

Ogłoszenia zewnętrzne

10. Tyska pielgrzymka do Papieskiej Jerozolimy Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę (19.09.). Wyjazd spod kościoła św. Marii Magdaleny o godz. 6.10. Koszt 25 zł. Zapisy w kancelarii parafii św. Marii Magdaleny.

11. Od 11 do 21 września można wziąć udział w głosowaniu na projekty mieszkańców w tyskim Budżecie Obywatelskim. Szczegółowe informacje dostępne są w gablotce.