Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualne ogłoszenia 03-12-2023 - 10-12-2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  3-10 grudnia 2023 r.

 

Z życia parafii

1. W naszym kościele pojawiły się dwa nowe elementy wyposażenia: miejsce przewodniczenia (spełnienie wymogów liturgicznych) oraz oświetlenie stacji drogi krzyżowej (element dekoracyjny).

2. Pierwsza niedziela Adwentu jest niedzielą trzeźwości. Jest to zachęta do podjęcia abstynencji nie tylko dzisiaj, ale również przez cały Adwent.

3. Zapraszamy na roraty, które będą w poniedziałki, środy, czwartki i piątki o godz. 18.30. Przy okazji przypominam, że od adwentu Msze św. wieczorem w tygodniu będą o godz. 18.30.

4. Z okazji wspomnienia św. Barbary zapraszam górników i ich rodziny na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek o godz. 9.00.

5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca, dlatego zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.30 do 18.25.

6. W piątek będziemy przeżywali uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest świętem patronalnym Dzieci Maryi. W tym dniu odbędzie się o godz. 18.30 uroczysta Msza św., w czasie której Dzieci Maryi i ministranci odnowią swoje przyrzeczenia. Po Mszy św. zapraszamy Dzieci Maryi i ministrantów wraz z rodzicami na poczęstunek do salki pod kościołem.

7. W sobotę, 9 grudnia, planowane są odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną. Osób zapisanych na stałe nie trzeba zgłaszać, natomiast osoby dodatkowe pragnące odwiedzin można zgłaszać po Mszach św. w zakrystii lub telefonicznie do piątku. Początek odwiedzin o godz. 8.00.

8. Są już do nabycia opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe – 9 zł, duże – 16 zł).

9. Rozpoczął się czas odwiedzin parafialnych, czyli kolędy. Plan kolędy dostępny jest w gablotkach, na stronie internetowej parafii, Facebooku oraz na stoliku z prasą. W ramach odwiedzin kolędowych pragnę spotkać się z Wami i porozmawiać o sprawach dotyczących Waszego życia wiary oraz naszej parafii. Ofiary składane w czasie kolędy będą przeznaczone w szczególności na prowadzenie dalszych prac remontowych przygotowujących nasz kościół do oddania go do użytku w świetle obowiązujących obecnie przepisów.

10. Intencje mszalne na ten i przyszły rok można zamawiać nie tylko w kancelarii, ale również po Mszach św. w zakrystii oraz telefonicznie. Przy okazji przypomnienie/informacja od tegorocznego adwentu, na prośbę parafian, Msze św. w poniedziałki, środy, czwartki i piątki będą o godz. 18.30.

11. Została uruchomiona transmisja on-line z naszego kościoła Mszy św. o godz. 11.00 w niedziele i uroczystości. Szczegóły dotyczące możliwości oglądania transmisji zamieszczone są na stronie parafialnej oraz na FaceBooku. Adres naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/c/ParafiaśwJózefaRobotnikawTychach.

12. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00 do Mszy św., we wtorki od Mszy św. do 17.00, w  soboty od 9.00 do Mszy św. oraz w niedziele i uroczystości pomiędzy Mszami św.

13. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym rozpoczyna się cykl adwentowy przygotowujący do owocnego przeżycia świąt. Można również nabyć nowe czasopismo „Gość Niedzielny. Historia Kościoła” w cenie 12 zł. Tematem przewodnim tego numeru są dowody na historyczność Jezusa, poza tym możemy tam znaleźć informacje o inkwizycji i innych kwestiach. Jest również „Mały Gość Niedzielny”, w którym możemy przeczytać o harcerzach przynoszących Betlejemskie Światło Pokoju. Są także „Józefowe wieści”.

14. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie również na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. będzie zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 listopada – 3 grudnia 2023 r.

 

Z życia parafii

1. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i sobotę miesiąca, dlatego w piątek i w sobotę po Mszach św. o godz. 7.00 będą nabożeństwa odpowiednio do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. Na Mszę św. w piątek o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów z klas VI, VII i VIII. Po Mszy św. będzie konferencja dla uczniów klas VIII.

3. Od najbliższej soboty rozpoczynamy czas odwiedzin parafialnych, czyli kolędy. Plan kolędy dostępny jest w gablotkach, na stronie internetowej parafii, Facebooku oraz na stoliku z prasą. W ramach odwiedzin kolędowych pragnę spotkać się z Wami i porozmawiać o sprawach dotyczących Waszego życia wiary oraz naszej parafii. Ofiary składane w czasie kolędy będą przeznaczone w szczególności na prowadzenie dalszych prac remontowych przygotowujących nasz kościół do oddania go do użytku w świetle obowiązujących obecnie przepisów..

4. Intencje mszalne na ten i przyszły rok można zamawiać nie tylko w kancelarii, ale również po Mszach św. w zakrystii oraz telefonicznie. Przy okazji przypomnienie/informacja od tegorocznego adwentu, na prośbę parafian, Msze św. w poniedziałki, środy, czwartki i piątki będą o godz. 18.30.

5. Została uruchomiona transmisja on-line z naszego kościoła Mszy św. o godz. 11.00 w niedziele i uroczystości. Szczegóły dotyczące możliwości oglądania transmisji zamieszczone są na stronie parafialnej oraz na FaceBooku. Adres naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/c/ParafiaśwJózefaRobotnikawTychach.

6. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00 do Mszy św., we wtorki od Mszy św. do 17.00, w  soboty od 9.00 do Mszy św. oraz w niedziele i uroczystości pomiędzy Mszami św.

7. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać o tym, co różni Kościoły katolicki i prawosławny. Jest również „Mały Gość Niedzielny”, w którym możemy przeczytać o harcerzach przynoszących Betlejemskie Światło Pokoju. Są także „Józefowe wieści”.

8. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby archidiecezji. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby naszej parafii. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

 

Z życia archidiecezji

9. W związku z uroczystościami barbórkowymi i andrzejkowymi, działając zgodnie kan. 87 § 1 KPK, abp Adrian Józef Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 1 grudnia 2023 roku.

      Jednocześnie tych wszystkich, którzy skorzystają z dyspensy prosi o modlitwę w intencji biednych i o przekazanie im - w miarę możliwości - adwentowej jałmużny.