Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualne ogłoszenia 17-10-2021 - 24-10-2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17-24 października 2021 r.

 

Z życia parafii

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które będą trwały przez cały październik w następującym porządku: w poniedziałki, środy, czwartki i piątki o godz. 17.15, we wtorki po Mszy św. o godz. 7.00, w soboty o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 15.00.

2. W czwartek (21.10.) odbędzie się pierwsze spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz rodzicami, które rozpocznie się Mszą św. o  godz. 18.00. Formularze zgłoszenia dziecka do Pierwszej Komunii św. można pobrać w zakrystii lub kancelarii.

3. Została uruchomiona transmisja on-line z naszego kościoła Mszy św. o godz. 11.00 w niedziele i uroczystości. Szczegóły dotyczące możliwości oglądania transmisji zamieszczone są na stronie parafialnej oraz na FaceBooku. Adres naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/c/ParafiaśwJózefaRobotnikawTychach.

4. Intencje mszalne na obecny i przyszły rok można zamawiać nie tylko w kancelarii, ale również po Mszach św. w zakrystii oraz telefonicznie.

5. Przypominamy o potrzebie przestrzegania zasad sanitarnych obowiązujących zgodnie z zaleceniami władz państwowych i Kościelnych oraz prosimy o bieżące śledzenie wprowadzanych regulacji oraz dostosowanie się do nich.

6. Przypominamy, że w naszej parafii został ustalony następujący sposób udzielania komunii św. Jeśli jest dwóch rozdzielających komunię św., to do nadzwyczajnego szafarza podchodzą osoby przyjmujące komunię św. „do ust”, natomiast do księdza osoby przyjmujące komunię św. „na rękę”. Jeżeli komunię św. rozdziela tylko ksiądz, to najpierw podchodzą osoby przyjmujące ją „na rękę”, a następnie osoby przyjmujące ją „do ust”.

7. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00 do Mszy św., we wtorki od Mszy św. do 17.00, w  soboty od 9.00 do Mszy św. i w niedziele pomiędzy celebracjami.

8. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać św. Maksymilianie Kolbe, a także o świętych będących nauczycielami. Jest w nim również świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który nawrócił się z islamu na katolicyzm. Jest również „Mały Gość Niedzielny”, do którego dołączona jest specjalna podkładka pod kubek. Jest także nowy numer kwartalnika poświęconego naszemu Patronowi „Idźmy do Józefa”, który tematem przewodnim są dusze czyśćcowe. Jest też do nabycia numer specjalny „Gościa Niedzielnego” poświęcony naszemu Patronowi w cenie: 9 zł. Są także „Józefowe wieści”.

9. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę będziemy gościli kleryków z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach z akcją powołaniową, w ramach której zbiorą też kolektę na seminarium. Natomiast po mszy św. będzie zbiórka na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

 

Z życia Tychów

10. Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I po raz XXII organizuje kwestę publiczną. Kwesta odbędzie się w dniach 31 października i 01 listopada 2021 r. na Cmentarzach Komunalnych w Tychach - Wartogłowcu, Świerczyńcu oraz na cmentarzach przyparafialnych. Zbiórka będzie trwała w godzinach od 08.00 do 16.00. Zebrane środki zostaną przeznaczone na utrzymanie Domu Hospicyjnego przy ul. Żorskiej 17. Istnieje możliwość kwestowania wpłacając datki on-line . Więcej informacji na stronie internetowej Hospicjum.

 

Z życia Wartogłowca

11. Rada Osiedla Wartogłowiec informuje: iż w związku z planowaną budową w sąsiedniej dzielnicy (obrębie Urbanowic) instalacji beztlenowego przetwarzania odpadów biologicznych, postanowiliśmy wesprzeć naszych sąsiadów i utworzyć punkt w sklepie Irys, gdzie będzie można składać podpisy pod petycją sprzeciw wobec budowie instalacji. Podpisy będą zbierane od poniedziałku 18 października do soboty 23 października br. w godzinach otwarcia sklepu. Więcej szczegółów dotyczących petycji można znaleźć w gablotach Rady Osiedla oraz stronie Facebooka rady.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10-17 października 2021 r.

 

Z życia parafii

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które będą trwały przez cały październik w następującym porządku: w poniedziałki, środy, czwartki i piątki o godz. 17.15, we wtorki po Mszy św. o godz. 7.00, w soboty o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 15.00. W tym tygodniu wyjątkowo różaniec będzie w ramach nabożeństwa fatimskiego po Mszy św. wieczornej. Nabożeństwo będzie połączone z procesją wokół kościoła.

2. W poniedziałek o godz. 12.00 w salce pod kościołem będzie możliwość uzyskania bezpłatnych Badań Parametrów Stanu Zdrowia. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce.

3. Pierwsze spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz rodzicami rozpocznie się Mszą św. o  godz. 18.00 w czwartek, 21 października. Formularze zgłoszenia dziecka do Pierwszej Komunii św. można pobrać w zakrystii lub kancelarii.

4. Została uruchomiona transmisja on-line z naszego kościoła Mszy św. o godz. 11.00 w niedziele i uroczystości. Szczegóły dotyczące możliwości oglądania transmisji zamieszczone są na stronie parafialnej oraz na FaceBooku. Adres naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/c/ParafiaśwJózefaRobotnikawTychach.

5. Intencje mszalne na obecny i przyszły rok można zamawiać nie tylko w kancelarii, ale również po Mszach św. w zakrystii oraz telefonicznie.

6. Przypominamy o potrzebie przestrzegania zasad sanitarnych obowiązujących zgodnie z zaleceniami władz państwowych i Kościelnych oraz prosimy o bieżące śledzenie wprowadzanych regulacji oraz dostosowanie się do nich.

7. Przypominamy, że w naszej parafii został ustalony następujący sposób udzielania komunii św. Jeśli jest dwóch rozdzielających komunię św., to do nadzwyczajnego szafarza podchodzą osoby przyjmujące komunię św. „do ust”, natomiast do księdza osoby przyjmujące komunię św. „na rękę”. Jeżeli komunię św. rozdziela tylko ksiądz, to najpierw podchodzą osoby przyjmujące ją „na rękę”, a następnie osoby przyjmujące ją „do ust”.

8. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00 do Mszy św., we wtorki od Mszy św. do 17.00, w  soboty od 9.00 do Mszy św. i w niedziele pomiędzy celebracjami.

9. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać o jubileuszu chóru „God’s Property”, o dziewicach konsekrowanych, a także o mleku i produktach mlecznych. Jest również „Mały Gość Niedzielny”, do którego dołączona jest specjalna podkładka pod kubek. Jest także nowy numer kwartalnika poświęconego naszemu Patronowi „Idźmy do Józefa”, który tematem przewodnim są dusze czyśćcowe. Jest też do nabycia numer specjalny „Gościa Niedzielnego” poświęcony naszemu Patronowi w cenie: 9 zł. Są także „Józefowe wieści”.

10. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z okazji Dnia Papieskiego. W przyszłą niedzielę kolekta będzie również na potrzeby naszej parafii. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

 

Z życia dekanatu

11. Parafia św. Marii Magdaleny w Tychach zaprasza od 19 października na spotkania dla dorosłych i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 19.15 w kościele.