Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualne ogłoszenia 04-06-2023 - 11-06-2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4-11 czerwca 2023 r.

 

Z życia parafii

1. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu Msze św. będą o godz. 8.30 (wyjątkowo, ze względów technicznych, ta Msza św. będzie transmitowana on-line) i po zakończeniu procesji około godz. 11.00 (msza polowa).

      Po pierwszej Mszy św. będzie procesja z Najświętszym Sakramentem, która pójdzie tradycyjną trasą, czyli ulicami Dzwonkową, Stokrotek, Pod lasem, Jodłową, Zwierzyniecką i Dzwonkową. Ołtarze Bożego Ciała będą w tradycyjnych miejscach – zachęcam do włączenia się w ich budowę, także osoby mieszkające w innych miejscach naszej parafii.

      Do udziału w procesji zachęcam wszystkich parafian na czele z pocztami sztandarowymi, paniami w strojach regionalnych oraz przedstawicielami Żywego Różańca.

      Dzieci Maryi serdecznie zapraszają wszystkie dzieci, które chciałyby sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała (zwłaszcza dzieci, które przeżywały pierwszą Komunię św. w tym roku) o przyjście do salki parafialnej w dniu uroczystości o godz. 8.00. Prosimy o przyniesienie własnych koszyczków.

      Zachęcamy także parafian do składania, w miejscu tym, co zawsze, płatków kwiatów, które dzieci będą sypać przed Najświętszym Sakramentem w czasie procesji.

2. W sobotę, 10 czerwca, planowane są odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną. Osób zapisanych na stałe nie trzeba zgłaszać, natomiast osoby dodatkowe pragnące odwiedzin można zgłaszać po Mszach św. w zakrystii lub telefonicznie do piątku. Początek odwiedzin o godz. 8.00.

3. Została uruchomiona transmisja on-line z naszego kościoła Mszy św. o godz. 11.00 w niedziele i uroczystości. Szczegóły dotyczące możliwości oglądania transmisji zamieszczone są na stronie parafialnej oraz na FaceBooku. Adres naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/c/ParafiaśwJózefaRobotnikawTychach.

4. Intencje mszalne można zamawiać nie tylko w kancelarii, ale również po Mszach św. w zakrystii oraz telefonicznie.

5. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00 do Mszy św., we wtorki od Mszy św. do 17.00, w  soboty od 9.00 do Mszy św. oraz w niedziele i uroczystości pomiędzy Mszami św.

6. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać relację z pielgrzymki mężczyzn do Piekar Śląskich. Jest również „Mały Gość Niedzielny”, w którym możemy przeczytać o patronach dla Polski na rok 2023. Są także „Józefowe wieści”.

7. Bóg zapłać za kolektę na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz za ofiary na kwiaty i dekoracje na Boże Ciało oraz na sprzątanie kościoła. Kolekta w Boże Ciało i w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby naszej parafii. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 maja – 4 czerwca 2023 r.

 

Z życia parafii

1. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu: w poniedziałek i środę o godz. 17.30, we wtorek po porannej Mszy św.

2. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca, dlatego w piątek i w sobotę po Mszach św. o godz. 7.00 będą nabożeństwa odpowiednio do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Natomiast w czwartek będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam uczniów klas VI i VII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla uczniów klas VII.

4. Została uruchomiona transmisja on-line z naszego kościoła Mszy św. o godz. 11.00 w niedziele i uroczystości. Szczegóły dotyczące możliwości oglądania transmisji zamieszczone są na stronie parafialnej oraz na FaceBooku. Adres naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/c/ParafiaśwJózefaRobotnikawTychach.

5. Intencje mszalne można zamawiać nie tylko w kancelarii, ale również po Mszach św. w zakrystii oraz telefonicznie.

6. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00 do Mszy św., we wtorki od Mszy św. do 17.00, w  soboty od 9.00 do Mszy św. oraz w niedziele i uroczystości pomiędzy Mszami św.

7. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać o znaczeniu sformułowań używanych w Koronce do Bożego Miłosierdzia. Jest również „Mały Gość Niedzielny”, w którym możemy przeczytać o patronach dla Polski na rok 2023. Są także „Józefowe wieści”.

8. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a po Mszach św. będzie zbiórka ofiar na kwiaty i dekoracje na Boże Ciało oraz na sprzątanie kościoła. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).