Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7-14 lipca 2024 r.

 

Z życia parafii

1. W sobotę, 13 lipca, planowane są odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną. Osób zapisanych na stałe nie trzeba zgłaszać, natomiast osoby dodatkowe pragnące odwiedzin można zgłaszać po Mszach św. w zakrystii lub telefonicznie do piątku. Początek odwiedzin o godz. 8.00.

2. W sobotę po wieczornej Mszy św. będzie nabożeństwo fatimskie tym razem bez procesji wokół kościoła ze względu na prowadzone prace remontowe.

3. Intencje mszalne na ten i przyszły rok można zamawiać nie tylko w kancelarii, ale również po Mszach św. w zakrystii oraz telefonicznie.

4. Została uruchomiona transmisja on-line z naszego kościoła Mszy św. o godz. 11.00 w niedziele i uroczystości. Szczegóły dotyczące możliwości oglądania transmisji zamieszczone są na stronie parafialnej oraz na FaceBooku. Adres naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/c/ParafiaśwJózefaRobotnikawTychach.

5. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00 do Mszy św., we wtorki od Mszy św. do 17.00, w soboty od 9.00 do Mszy św. oraz w niedziele i uroczystości pomiędzy Mszami św.

6. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać o kulisach sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Jest również nowy wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Są także „Józefowe wieści”.

7. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby Stolicy Apostolskiej, czyli „świętopietrze”. W przyszłą niedzielę będzie kolekta „kopertowa” na remont dalszej części dachu. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

 

Z życia dekanatu

8. W dniach 24-28 lipca odbędzie się jubileuszowa 40 piesza pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „W dziękczynieniu za wspólnotę Kościoła”. Zapisy w dniu wymarszu (24 lipca) od godz. 6.30 przed kościołem św. Marii Magdaleny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.00. Szczegółowe informacje na plakacie.

 

Z życia diecezji

9. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach rozpoczyna nabór na studia teologiczne i nauki o rodzinie oraz studia podyplomowe. Rekrutacja rozpocznie się 3 czerwca w południe. Nową propozycją są studia podyplomowe poświęcone opiece senioralnej. Wydział Teologiczny liczy obecnie ok. 300 studentów. Pracownicy Wydziału i studenci serdecznie wszystkim dziękują za modlitwę i wsparcie materialne. Szczegółowe informacje o ofercie studiów dostępne są na plakatach i stronie internetowej Wydziału.