Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualne ogłoszenia 19-03-2023 - 26-03-2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19-26 marca 2023 r.

 

Z życia parafii

1. Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 14.45. Rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne poświęcone głębszemu zrozumieniu Eucharystii. Nauki rekolekcyjne będą na Mszach św. w sobotę wieczorem i przez całą niedzielę przez najbliższe trzy weekendy. Dzisiaj o godz. 16.30 odbędzie się nauka stanowa dla mężczyzn, a w przyszłą niedzielę o tej samej porze dla kobiet.

2. W poniedziałek, w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Józefa z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

3. W czwartek o godz. 18.45 pierwsza próba przez sakramentem bierzmowania dla uczniów klas VIII.

4. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Drogę krzyżową ulicami naszej parafii, która rozpocznie się przy krzyżu na skrzyżowaniu ul. Dzwonkowej i ul. Cmentarnej. Zakończenie w kościele.

5. Na stoliku z prasą są pamiątkowe kalendarze z okazji 40-lecia poświęcenia naszego kościoła i 40 rocznicy ustanowienia naszej parafii. Można ten kalendarz wziąć sobie na pamiątkę albo podarować komuś.

6. Została uruchomiona transmisja on-line z naszego kościoła Mszy św. o godz. 11.00 w niedziele i uroczystości. Szczegóły dotyczące możliwości oglądania transmisji zamieszczone są na stronie parafialnej oraz na FaceBooku. Adres naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/c/ParafiaśwJózefaRobotnikawTychach.

7. Intencje mszalne można zamawiać nie tylko w kancelarii, ale również po Mszach św. w zakrystii oraz telefonicznie.

8. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00 do Mszy św., we wtorki od Mszy św. do 17.00, w  soboty od 9.00 do Mszy św. oraz w niedziele i uroczystości pomiędzy Mszami św.

9. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym głównym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. Jest też nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Są także „Józefowe wieści”. Są do nabycia również Paschaliki w cenie 9 zł – dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na Caritas.

10. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na potrzeby naszej parafii. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

 

Z życia Kościoła w Polsce

11. Caritas w Polsce kontynuuje pomoc dla Ukrainy w formie „Paczki dla Ukrainy”. Czas Wielkiego Postu i następujący po nim Tydzień Miłosierdzia jest dla nas okazją, by wesprzeć osoby dotknięte wojną na Ukrainie. Akcja będzie trwała do niedzieli Miłosierdzia 16 kwietnia 2023 r. Paczki dotrą do najbardziej dotkniętych konfliktem wojennym osób na Ukrainie. Dziękujemy za okazane serce i współpracę w dziele miłosierdzia.

      Na stoliku z prasą są listy produktów, które powinny znaleźć się w takiej paczce oraz list, który należy do niej dołączyć. Paczkę można przygotować samodzielnie w całości lub dostarczyć poszczególne produkty z listy i będziemy taką paczkę tworzyli wspólnymi siłami.

 

Z życia dekanatu

12. Parafia św. Marii Magdaleny organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 28.06.-6.07.2023, w czasie której będę przewodnikiem. Szczegóły na plakacie w gablotce. Informacje u mnie, a zapisy u ks. Pawła Kaczmarczyka.

13. Parafia św. Jadwigi w Tychach organizuje pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych: Lourdes i La Salette. Informacje na stronie parafialnej św. Jadwigi.

14. Parafia Świętej Rodziny w Tychach organizuje pielgrzymkę do Francji, Luksemburga i Niemiec. Odbędzie się ona w dniach od 7-15 lipca 2023 r. Koszt pielgrzymki to 3.400 zł. W programie m.in. zwiedzanie Paryża, Lisieux, Strasburga, Tours, Monachium. Szczegółowe informacje oraz zapisy w kancelarii parafialnej parafii Świętej Rodziny w Tychach.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12-19 marca 2023 r.

 

Z życia parafii

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki o 17.15 – Droga krzyżowa, a w niedziele o 14.45 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne poświęcone głębszemu zrozumieniu Eucharystii. Nauki rekolekcyjne będą na Mszach św. w sobotę wieczorem i przez całą niedzielę. O godz. 16.30 odbędzie się nauka stanowa dla mężczyzn.

2. W czwartek spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz rodzicami, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

3. Na stoliku z prasą są pamiątkowe kalendarze z okazji 40-lecia poświęcenia naszego kościoła i 40 rocznicy ustanowienia naszej parafii. Można ten kalendarz wziąć sobie na pamiątkę albo podarować komuś.

4. Została uruchomiona transmisja on-line z naszego kościoła Mszy św. o godz. 11.00 w niedziele i uroczystości. Szczegóły dotyczące możliwości oglądania transmisji zamieszczone są na stronie parafialnej oraz na FaceBooku. Adres naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/c/ParafiaśwJózefaRobotnikawTychach.

5. Intencje mszalne można zamawiać nie tylko w kancelarii, ale również po Mszach św. w zakrystii oraz telefonicznie.

6. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00 do Mszy św., we wtorki od Mszy św. do 17.00, w  soboty od 9.00 do Mszy św. oraz w niedziele i uroczystości pomiędzy Mszami św.

7. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy sporo tekstów poświęconych papieżowi Franciszkowi z okazji jego 10 rocznicy wyboru. Jest też „Mały Gość Niedzielny”, w którym możemy przeczytać o nowym trenerze reprezentacji Polski. Są także „Józefowe wieści”. Są do nabycia również Paschaliki w cenie 9 zł – dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na Caritas.

8. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na potrzeby archidiecezji. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

 

Z życia Kościoła w Polsce

9. Caritas w Polsce kontynuuje pomoc dla Ukrainy w formie „Paczki dla Ukrainy”. Czas Wielkiego Postu i następujący po nim Tydzień Miłosierdzia jest dla nas okazją, by wesprzeć osoby dotknięte wojną na Ukrainie. Akcja będzie trwała do niedzieli Miłosierdzia 16 kwietnia 2023 r. Paczki dotrą do najbardziej dotkniętych konfliktem wojennym osób na Ukrainie. Dziękujemy za okazane serce i współpracę w dziele miłosierdzia.

      Na stoliku z prasą są listy produktów, które powinny znaleźć się w takiej paczce oraz list, który należy do niej dołączyć. Paczkę można przygotować samodzielnie w całości lub dostarczyć poszczególne produkty z listy i będziemy taką paczkę tworzyli wspólnymi siłami.

 

Z życia dekanatu

10. Parafia św. Marii Magdaleny organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 28.06.-6.07.2023, w czasie której będę przewodnikiem. Szczegóły na plakacie w gablotce. Informacje u mnie, a zapisy u ks. Pawła Kaczmarczyka.

11. Parafia św. Jadwigi w Tychach organizuje pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych: Lourdes i La Salette. Informacje na stronie parafialnej św. Jadwigi.

12. Parafia Świętej Rodziny w Tychach organizuje pielgrzymkę do Francji, Luksemburga i Niemiec. Odbędzie się ona w dniach od 7-15 lipca 2023 r. Koszt pielgrzymki to 3.400 zł. W programie m.in. zwiedzanie Paryża, Lisieux, Strasburga, Tours, Monachium. Szczegółowe informacje oraz zapisy w kancelarii parafialnej parafii Świętej Rodziny w Tychach.