Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualne ogłoszenia 05-12-2021 - 12-12-2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5-12 grudnia 2021 r.

 

Z życia parafii

1. Zapraszamy na Msze św. roratnie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 18.00.

2. W środę, 8 grudnia, swoje święto patronalne będą przeżywały Dzieci Maryi i ministranci. W czasie Mszy św. odnowią swoje przyrzeczenia, a także zostaną przyjęci kandydaci do grona ministrantów.

3. W sobotę, 11 grudnia, planowane są odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną. Osób zapisanych na stałe nie trzeba zgłaszać, natomiast osoby dodatkowe pragnące odwiedzin można zgłaszać po Mszach św. w zakrystii lub telefonicznie do piątku. Początek odwiedzin o godz. 8.00.

4. Są już do nabycia opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe – 7 zł, duże – 14 zł).

5. Trwa czas kolędowy, który w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną można przeżyć na dwa sposoby:

1 sposób: Zapraszając księdza do swojego mieszkania/domu przez złożenie deklaracji. Formularze zgłoszeniowe są wyłożone na stoliczkach z prasą. Wypełnioną deklarację składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej albo wrzucamy do skrzynki na listy przy furtce na probostwo najpóźniej jeden dzień przed terminem kolędy.

2 sposób: Uczestnicząc we Mszy św. odprawianej w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii.

Plan kolędy oraz Mszy św. kolędowych znajdziemy w gablotce, na stoliku z prasą oraz na stronie internetowej naszej parafii

6. Została uruchomiona transmisja on-line z naszego kościoła Mszy św. o godz. 11.00 w niedziele i uroczystości. Szczegóły dotyczące możliwości oglądania transmisji zamieszczone są na stronie parafialnej oraz na FaceBooku. Adres naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/c/ParafiaśwJózefaRobotnikawTychach.

7. Intencje mszalne na obecny i przyszły rok można zamawiać nie tylko w kancelarii, ale również po Mszach św. w zakrystii oraz telefonicznie.

8. Przypominamy o potrzebie przestrzegania zasad sanitarnych obowiązujących zgodnie z zaleceniami władz państwowych i Kościelnych oraz prosimy o bieżące śledzenie wprowadzanych regulacji oraz dostosowanie się do nich.

9. Przypominamy, że w naszej parafii został ustalony następujący sposób udzielania komunii św. Jeśli jest dwóch rozdzielających komunię św., to do nadzwyczajnego szafarza podchodzą osoby przyjmujące komunię św. „do ust”, natomiast do księdza osoby przyjmujące komunię św. „na rękę”. Jeżeli komunię św. rozdziela tylko ksiądz, to najpierw podchodzą osoby przyjmujące ją „na rękę”, a następnie osoby przyjmujące ją „do ust”.

10. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00 do Mszy św., we wtorki od Mszy św. do 17.00, w  soboty od 9.00 do Mszy św. i w niedziele pomiędzy celebracjami.

11. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym warto zainteresować się adwentową szkołą modlitwy. Jest również „Mały Gość Niedzielny”, w którym znajdziemy lampion roratni do samodzielnego złożenia. Jest też do nabycia numer specjalny „Gościa Niedzielnego” poświęcony naszemu Patronowi w cenie: 9 zł. Są także „Józefowe wieści”.

12. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę kolekta będzie również na potrzeby naszej parafii. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 listopada - 5 grudnia 2021 r.

 

Z życia parafii

1. Pierwsza niedziela Adwentu jest niedzielą trzeźwości. Jest to zachęta do podjęcia abstynencji nie tylko dzisiaj, ale również przez cały Adwent.

2. Zapraszamy na roraty, które będą w poniedziałki, środy, czwartki i piątki o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca, dlatego w piątek po Mszy św. o godz. 7.00 będą nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast w czwartek będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. W czwartek o godz. 19.00 zapraszam na kolejne „Spotkanie z Biblią” zatytułowane: „Adamie, kim jesteś?”, w ramach którego będziemy przyglądali się opisom stworzenia ludzi.

5. Na Mszę św. w piątek o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów z klas VI, VII i VIII. Po  Mszy św. będzie konferencja dla uczniów klas VIII.

6. Z okazji wspomnienia św. Barbary zapraszam górników i ich rodziny na Mszę św. w ich intencji w sobotę o godz. 9.00.

7. Są już do nabycia opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe – 7 zł, duże – 14 zł).

8. Od tej niedzieli rozpoczynamy czas kolędowy, który w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną będzie można przeżyć na dwa sposoby:

1 sposób: Zapraszając księdza do swojego mieszkania/domu przez złożenie deklaracji. Formularze zgłoszeniowe są wyłożone na stoliczkach z prasą. Wypełnioną deklarację składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej albo wrzucamy do skrzynki na listy przy furtce na probostwo najpóźniej jeden dzień przed terminem kolędy.

2 sposób: Uczestnicząc we Mszy św. odprawianej w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii.

Plan kolędy oraz Mszy św. kolędowych znajdziemy w gablotce, na stoliku z prasą oraz na stronie internetowej naszej parafii

9. Została uruchomiona transmisja on-line z naszego kościoła Mszy św. o godz. 11.00 w niedziele i uroczystości. Szczegóły dotyczące możliwości oglądania transmisji zamieszczone są na stronie parafialnej oraz na FaceBooku. Adres naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/c/ParafiaśwJózefaRobotnikawTychach.

10. Intencje mszalne na obecny i przyszły rok można zamawiać nie tylko w kancelarii, ale również po Mszach św. w zakrystii oraz telefonicznie.

11. Przypominamy o potrzebie przestrzegania zasad sanitarnych obowiązujących zgodnie z zaleceniami władz państwowych i Kościelnych oraz prosimy o bieżące śledzenie wprowadzanych regulacji oraz dostosowanie się do nich.

12. Przypominamy, że w naszej parafii został ustalony następujący sposób udzielania komunii św. Jeśli jest dwóch rozdzielających komunię św., to do nadzwyczajnego szafarza podchodzą osoby przyjmujące komunię św. „do ust”, natomiast do księdza osoby przyjmujące komunię św. „na rękę”. Jeżeli komunię św. rozdziela tylko ksiądz, to najpierw podchodzą osoby przyjmujące ją „na rękę”, a następnie osoby przyjmujące ją „do ust”.

13. Kościół pozostaje otwarty w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 9.00 do Mszy św., we wtorki od Mszy św. do 17.00, w  soboty od 9.00 do Mszy św. i w niedziele pomiędzy celebracjami.

14. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, do którego dołączony jest kalendarz na przyszły rok. Jest również „Mały Gość Niedzielny”, w którym znajdziemy lampion roratni do samodzielnego złożenia. Jest też do nabycia numer specjalny „Gościa Niedzielnego” poświęcony naszemu Patronowi w cenie: 9 zł. Są także „Józefowe wieści”.

15. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary na pomoc migrantom. W przyszłą niedzielę kolekta również na potrzeby naszej parafii, a po Mszy zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dla pragnących wspomóc naszą parafię zawsze jest dostępne konto parafialne: 60 1020 2528 0000 0502 0014 8890 (przy podaniu celu: „darowizna na cele kultu religijnego”, można potem tego typu wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym).

 

Z życia Kościoła powszechnego

16. Penitencjaria Apostolska przedłużyła na cały listopad 2021 r. możliwość zyskiwania odpustów zupełnych za wiernych zmarłych. Szczegóły znajdują się w dekrecie zamieszczonym w gablotce oraz na stronie internetowej i FaceBooku.

 

Z życia Tychów

17. Tyska Policja zachęca do zapoznania się w plakatami wywieszonymi w gablotce ostrzegającymi przed oszustwami telefonicznymi i internetowymi.